02 >> A co když je to pravda...

23. prosince 2010 v 15:49 | shitman |  Veřejné tajemství II.
Tuhle povídku jsem začal psát už před pár roky na svém starém blogu. Ovšem se změnou blogu přišla změna článků, a mě nenapadlo, že v ní ještě budu někdy pokračovat, tak sem si jí nikam nezálohoval. Pochybuju, že o ní někdo budete vědět, ale kdybyste někdo měl staré díly, budu jen rád. 
Protože vůbec nevím, kde původní povídka skončila, začínám nanovo - ve druhé sérii. 
Je docela náročný tuhle povídku psát, tak když už si jí přečtěte, můžete nechat komentář, co a jak. 
Za banner děkuju Cath.


verejnetajemstvi


,,Vyjdi z archy, ty a s tebou tvá žena i tvoji synové a ženy tvých synů. Vyveď s sebou všechno tvorstvo, jež je s tebou, všechnu zvěř i ptactvo a dobytek a všechnu havěť plazící se po zemi. Ať se na zemi hemží, ať se na zemi plodí a množí..." bože muj, z tý Bible mi hrábne.

Je pár dní před Vánoci, já sedím doma a čtu si písmo svaté - jsem zatím na dvanácté stránce, a už to začínám nenávidět. Jak někdo může vůbec věřit, že bůh nejdřív všechny stvořil, pak skoro všechny zničil, a pak se s těmi, co nechal přežít, domluvil, že už je nikdy nezničí.. To je prostě hloupost. Moje víra je vůbec otázka pro zvláštní knihu.. Nevěřím v Boha, ale věřím v Ježíše.. Nevěřím, že počítače způsobují otravu olovem, ale věřím, že televize poškozuje zrak (i když je mi to jedno..). Nevěřim, že na mě Jenny vůbec něco vidí, ale věřím v.. Sakra, už je to tady zase. Prostě na ní nedokážu přestat myslet. Čim víc se o to snažim, tím je to těžší.. Stejně jako tenkrát s Claire. A čím víc přemýšlím o tom, co k ní cítím, tím sem víc zmatenej..

Na Jenny mi záleží jako na nikom na světě, mam jí rád jako snad nikoho, je pro mě nejdůležitějším človíčkem pod sluncem, hrozně se mi líbí (jak by taky ne, je to kus).. Ale.. Nechci tak moc riskovat - nechci se do ní znovu zamilovat, ne.. Tak brzo po Claire..

Já vím, zní to dost divně, a jak sám řikám - na ztracenou lásku nejvíc pomůže láska nová... Ale - já se toho prostě bojím, že nejen, že jí ztratím jako milovanou osobu, ale že jí ztratím i jako přítele.. Že jí ztratím úplně - a navždycky.. Tahle myšlenka ve mě něco zablokovala - já vím, že k ní cítím něco strašně velkého a silného, ale nevím.. Jistě, jestli je to láska.

Dobrá, asi je.. Ale já nechci riskovat - bojím se riskovat, navíc, když mám konkurenci - myslím, že Rudolf s ní chce něco víc než kamarádství, jak mi ostatně už pár dní naznačuje. Navíc mam pocit, že i Jenny s ním má v úmyslu něco.. Nedokážu to ani vyslovit..

Tohle všechno by bylo o něco jednodušší, kdyby ke mně byla Jenny aspoň upřímná - ale ona ne. Ptám se jí, jestli s ním chce "něco", ona neodpovídá.. Ptám se jí, jestli se s ním chce políbit, ona neodpovídá.. Ptám se jí na spoustu věcí, ona mlčí.. Začínám mít skoro pocit, že poznala, že k ní cítím něco víc - a že se mě o to snaží připravit.. Mám pocit, že jí ztrácím..

Ona dokáže být naprosto úžasná - pokud chce. Ale jak se na ní mam zlobit.. Vždyť to ani nejde - stačí se jí podívat do těch jejích hlubokejch jiskřivejch zelenejch očí.. A odpustili by ste jí všechny hříchy světa.. Neni to prostě jednoduchý.. Pro mě určitě ne..

Ještě navíc k tomu budou ty Vánoce.. Jenny mi slíbila, že si se mnou ještě den před svátkama možná vyjde - ale ani se neozvala.. Ostatně jako posledních několik dní.. Tak nevim, ale pokud se vážně něco nestane, tak tohle asi budou ty nejhorší vánoce. Co je ještě lepší, že i Claire se mnou odmítá promluvit, a s Bellou jsem se taky už hrozně dlouho neviděl.. Nebo - aspon mě to tak připadá, ale ona je snad ještě víc oblíbená než Jenny, a někdy jí stihnout (a taky donutit někam jít) dá docela práci...

Na Vánocích je alespoň jedno pozitivum - ty hromady cukroví. Jojo.. Rohlíčky, oříšky, perníčky, mandličky.. Ňamy ňam.. Du se přežrat...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ..::NaTušQa =)::..tvoje crazy SB♥.. ^__^ ..::NaTušQa =)::..tvoje crazy SB♥.. ^__^ | Web | 23. prosince 2010 v 15:55 | Reagovat

to aj mne robi..:D..
alebo milujem ked mi napíše "zadany názov už existuje"..xD

a supér diel..:)..na veci okolo Boha neverim ani ja..x)
som zvedava ako sa to bude dalej vyvijať s tou Jenny..ale nevyzera to velmi nádejne..i ked jeden nikdy nevie..:)

2 Lucy Lucy | Web | 23. prosince 2010 v 15:55 | Reagovat

Hezký článek=)

3 ..::NaTušQa =)::..tvoje crazy SB♥.. ^__^ ..::NaTušQa =)::..tvoje crazy SB♥.. ^__^ | Web | 23. prosince 2010 v 16:12 | Reagovat

hm..tiež sa mi vidi..:(..
nemám velmi rada smutné konce..lebo sa vždy snažim o optimizmus..x)
ale život nie je len o dobrých veciach..;)..to treba uznať..

ja tiež píšem pribeh..=)

4 Jingl Jingl | Web | 23. prosince 2010 v 17:26 | Reagovat

fakt moc hezky sepsané!smutné ale pravdivé...že bych si šla taky pro cukroví?:D

5 Catherine Hair..//<3 Catherine Hair..//<3 | Web | 23. prosince 2010 v 18:00 | Reagovat

=) nj..trosku smutny mno..ale krasny..:)
a doufam ze budes vecer na fb..potrebuju zverejnit tu kapitolu..
jo a nebylo by lepci dat ten banner do prostred..? to je jenom napad..:)

6 Vivi Vivi | Web | 23. prosince 2010 v 18:22 | Reagovat

Hej, tak tahle kapitola se mi oproti minulý fakt líbí. Myslim že nemám co vytknout, prostě a jednoduše, pokračuj takhle a všechno bude v pohodě :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© shitman 2006, 2007-2009, 2010-2011

dess by Paramorka